2016-Spotkanie Opłatkowe w Regionalnych Towarzystwach Kultury w Małopolsce

Spotkanie Opłatkowe-2016 u Miłośników Ziemi Krzeszowickiej 
9 stycznia 2016 roku, w salonie Willi Domańskich w Nawojowej Górze, odbyło się Spotkanie Opłatkowe członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej i zaproszonych przedstawicieli władz gminnych Krzeszowic. Gości i członków Stowarzyszenia powitał Prezes Zarządu SMZK Łukasz Skalny.
Ksiądz Karol Szałas, proboszcz nowej parafii w Krzeszowicach pw. św. Jana Pawła II, odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki oraz złożył życzenia wszystkim zebranym. Po zaśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem i złożyli wzajemnie życzenia. Potem częstowano się przygotowanymi potrawami garmażeryjnymi, słodyczami i napojami: kawą, herbatą.
Podczas całego spotkania towarzyszył zespół muzyczny – Beata Horwat śpiew i Wiesław Gertner akompaniament na pianinie - wykonując kolędy, a także piosenki rozrywkowe. Wystąpił również Chór Parafialny „Lauda” z Sanki (Gm. Krzeszowice), który wykonał koncert kolęd.

Spotkanie opłatkowe „u Miłosników Ziemi Krzeszowickiej” upłynęło w bożonarodzeniowej i rodzinnej atmosferze. Było to jubileuszowe 25. Spotkanie opłatkowe – zapoczątkowano w 1991 roku.  
     Stanisław Klich
 
Galeria foto:     fot. Stanisław Bartosik 
                              fot. Stanisław Klich 

 

 

 


       Spotkanie opłatkowe i noworoczne 
       Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”
9.01.2016 r. (sobota) o godz.15.00 na Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i kościele pw. Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce spotkali się członkowie Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”, aby podziękować Bogu za miniony roku i prosić o łaski do dalszego działania w 2016 roku. Mszę św. odprawił o. Ludwik Kurowski, kapelan Kopalni Soli „Wieliczka” i Honorowy Obywatel Wieliczki. 
Po Mszy św. w sali „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka wspólnym zaśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęło się spotkanie opłatkowe. Ojciec L. Kurowski prowadził modlitwę „Ojcze nasz..”, pobłogosławił opłatki i zebrani łamiąc się nimi składali sobie życzenia. 
Roksana Sadowska i Krzysztof Lachman, absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce, śpiewali kolędy i pastorałki. Życzenia w imieniu Zarządu Klubu złożyła Jadwiga Duda, prezes. Teresa Kruczek z KPW zaśpiewała „Cicha noc”. Zebrani zasiedli przy stołach i spożyli potrawy wigilijne: zupę grzybową z łazankami i rybę z sałatką pekińską, częstowali się ciastem. Prezes Jadwiga Duda przedstawiła sprawozdanie z działalności KPW za 2015 r. i plan pracy na 2016 roku, w którym najważniejsze są obchody 50.lecia działalności, zaplanowane na 18 czerwca 2016 roku. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie przy choince i zaśpiewano „Barkę”.    
Jadwiga Duda
 

 


 


Spotkanie opłatkowe Seniorów Zatora

23 stycznia 2016 roku odbyło się „Spotkanie opłatkowe Seniorów Zatora”. To było niezwykłe spotkanie, bo było jubileuszowe XXV, a więc stało się tradycją Zatora. 

Rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych w 2015 roku, tj. Honorowej Prezes TMZZ - Marii Brandys, która była pomysłodawczynią Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej i „Spotkań opłatkowych Seniorów Zatora” - przed 25 laty oraz śp: Henryki Nowak i Anny Zajas (członkiń naszego stowarzyszenia). 

Spotkania opłatkowe odbywają się pod Honorowym Patronatem Burmistrza. Pełniący obowiązki Burmistrza Mariusz Makuch uroczyście otworzył nasze jubileuszowe spotkanie. Poseł na Sejm Zbigniew Biernat przesłał do Seniorów list z życzeniami. Ponadto z kolędą odwiedził nas Radny Powiatowy Wojciech Kajdas z małżonką. Seniorów, dzięki Dyrektor ROKu - Elżbiecie Mostowik, bawili kabaretowym występem Lucyna Rutkowska i Leszek Wilk, przedstawiając scenki z życia kobiet i rodzinnych. Odbył się krótki konkurs z wiedzy o kolędach, solowe śpiewy kolęd przez seniorów.

NAJDOSTOJNIEJSI SENIORZY” spośród obecnych tj: Pani Maria Pindel i Pan Kazimierz Kreczmer otrzymali od Burmistrza kwiaty wraz z życzeniami, a wszyscy obecni wznieśli toast za zdrowie i odśpiewali tradycyjne Sto lat, i więcej.

Wspólne kolędowanie, śpiew piosenek, radość dzielenia się opłatkiem i składania życzeń była możliwa dzięki dofinansowaniu i przekazaniu wyrobów spożywczych przez sponsorów. Uczniowie Wielozawodowego Zespółu Szkół zapewnili miłą i profesjonalną obsługę kelnerską.
Organizatorowi spotkania należy się cieszyć, bo słyszeliśmy lub widzieliśmy zadowolenie seniorów.
        Maria Fila