Aktualności 2019_5

Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Miłośnikow Ziemi Trzebińskiej "Cor"
Jubiluesz 20-lecia Chóru Milenium przy SMZT "Cor"  16 11 2019
      Galeria foto: fot.Stanisław Klich

 
 

 
 
 

 
 

 


Imprezy kulturalne organizowane w listopadzie i grudniu 2019 r.
przez Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Wieliczki
 
 


108.urodziny Henryka Kozubskiego
  10.12. 2019 r. (wtorek) w Wieliczce w Mediatece Centrum Kultury i Turystyki (CKiT) zorganizowało jubileusz 108 urodzin Henryka Kozubskiego, malarza nieprofesjonalnego zwanego „Wielickim Chagallem” zrzeszonego w ArtKlubie. Jako zapowiedź Jubileuszu CKiT przygotowało afisz informujący o tym że Jubileuszowi towarzyszy wstawa akwarel Henryka Kozubskiego pt. „Dopóki tworzymy, wciąż jesteśmy młodzi”. Wchodzący do Mediteki w holu mogli obejrzeć wystawę oraz „Kronikę” prowadzoną przez Henryka Kozubskiego. W sali widowiskowej z Jubilatem była Jego rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Wieliczki i Gminy Wieliczka, goście z Krakowa. Zebranych przywitała Magdalena Kot, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki.
Z koncertem dla Jubilata wystąpił Chór Camerata pod dyrekcją Izabeli Szoty.Po koncercie-nagrodzonym przez publiczność brawami - Izabela Szota złożyła Jubilatowi życzenia i list gratulacyjny. Następnie głos zabrała Katarzyna Kozubska, wnuczka ś. p. Franciszka Kozubskiego, brata Pana Henryka, która odczytała z przygotowanej do druku swojej książki - fragment wywiadu z wujem Henrykiem dotyczący Jego lat studenckich na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Grzegorz Czajkowski, wnuk Pana Henryka dzielił się wspomnieniami na temat wpływu dziadka na jego życie. Życzenia Jubilatowi złożyli: Adam Marek Panuś, sekretarz Miasta i Gminy Wieliczka, Magdalena Kot i Regina Chlebda z CKiT wręczając planszę z fotografiami ze 107 urodzin organizowanych w CKiT w 2018 roku. Życzenia Panu Henrykowi złożyły ze Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego członkinie Zarządu: Jadwiga Duda, Barbara Nikorowicz, Natalia Wojtala. /.../
Pani Stanisława Szewczyk, synowa Pana Henryka zaprosiła rodzinę i przyjaciół Jubilata do domu na kolację. W czasie uroczystości Henryk Kozubski ofiarował Jadwidze Dudzie akwarelę z dedykacją.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólne świętowanie
                    Opracowała Jadwiga Duda.